Konserwacja i pielęgnacja obuwia

Konserwacja i pielęgnacja obuwia

 • Prawidłowe zakładanie tenisówek
 • Pielęgnacja butów zaczyna się od ich prawidłowego założenia. Zawsze używaj do tego łyżkazapobiegniesz odparzeniom pięty na skutek nieprawidłowego zakładania i zdejmowania. W przypadku butów sznurowanych zawsze najpierw je rozwiązujemy, a następnie zakładamy. Po założeniu butów należy je mocno zasznurować. Buty zdejmujemy ręcznie, nie stając na pięcie drugą nogą.

   

 • Impregnacja
 • Właściwa pielęgnacja obuwia jest kluczem do jego długowieczności. Przed pierwszym założeniem butów zalecamy każdorazowe wytarcie obuwia z brudu i nasycony. Impregnacja jednak jest trzeba odnowić, ponieważ po pewnym czasie traci swoją funkcję. Najważniejsza jest impregnacja i częstsze jej powtarzanie w zimnych miesiącach, gdy obuwie jest narażone na działanie większej niż zwykle wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Polecamy marki do impregnacji Naleśnik Nebo Jason Markk.

   

 • Zmiana butów
 • Podczas noszenia butów ważna jest ich zmiana, zwłaszcza jeśli są narażone na działanie wilgotnego środowiska, dlatego potrzebują czasu, aby całkowicie wyschnąć. Po każdym użyciu należy koniecznie pozostawić buty do dokładnego wyschnięcia i przewietrzenia. Nawet krótkie noszenie powoduje zamoczenie wnętrza buta w wyniku pocenia się stóp. Polecamy kupuj prostsze i dobrze łączone buty. Ich regularna rotacja możesz mieć pewność, że ty nie zużywa się tak szybkojak noszenie tych samych tenisówek każdego dnia. 

   

 • Czyszczenie i suszenie obuwia
 • Nigdy nie wkładamy butów do pralki ani suszarkimożemy zniszczyć przyczepność materiałów i konstrukcję całego buta. Może wówczas utracić swój pierwotny kształt. Do czyszczenia nie należy używać alkoholu ani acetonu. To także jest ważne unikaj suszenia butów w pobliżu wysokiej temperaturytakich jak grzejnik, kominek lub inne źródła ciepła, ponieważ może to spowodować uszkodzenie materiału. Brud należy usunąć słabym roztworem mydła, następnie wysuszyć i zaimpregnować. 

   

  Zwracamy również uwagę na skrócony okres reklamacji wynoszący jeden rok!